Дубовий опад – який вибрати?

Дубовий опад частіше, ніж інші види опалого листя, використовується при утриманні равликів. Завдяки здатності тривалий час перебувати у вологому середовищі контейнера, а також високій смаковій привабливості листя дуба для равликів, саме дубовий опад обов'язково заготовляють власники равликів.
Якщо немає можливості зібрати листя дуба, його завжди можна купити.

Але треба пам'ятати, що не все дубове листя однаково корисне і цікаве равликам.
archachatina marginata ovum
Ми вже розібралися, що:

- Не бажано сушити зелене листя дуба, треба почекати поки вони стануть коричневими і обпадуть.

- Дубове листя з галлами можна використовувати, воно абсолютно нешкідливе для равликів.

- Дубове листя зі слідами погризів також не є небезпечним, можна не звертати уваги на такі пошкодження.

На фото не просто листя дуба різної форми. Це листя різних видів дубів.

Загалом у світі налічується близько 600 видів дубів. Найпоширеніший у Європі – дуб черешковий (Quercus robur), саме він має класичне дубове листя із закругленими кінцями. Листовий опад з дуба цього виду найкраще поїдається як равликами, і мокрицями.

Дубове листя з загостреними кінцями, яке восени забарвлюється в яскраво-червоний колір, належить дубу червоному (Quercus rubra) або дубу болотному (Quercus palustris).

Обидва ці види наскільки красиві, настільки і не смачні для мокриць і равликів.

Не обов'язково бути ботаніком і розбиратися у видах дубів за капелюшками жолудів, кольором кори та формою крони.

Досить запам'ятати, що збирати опад бажано тільки зі звичайного дуба черешкового (фото зверху), а дуби із загостреним листям, яке восени набувають шикарного червоного кольору, не підходять.

Для порівняння – листя дубів, червоного та черешкового.

У контейнері у мокриць через тиждень від листа дуба черешкового практично нічого не залишилося, тоді як лист червоного дуба залишався майже не зворушеним.

У контейнері у равликів спостерігалося те саме – від листового опаду з дуба черешкового не залишалося і сліду, а листя червоного дуба тривалий час ігнорувалися молюсками.

Листя червоного дуба не тільки в контейнері, а й у природі ігнорується детритофагами – мокрицями, равликами та іншими козявками, що поїдають мертву рослинність. Тому вони будуть красиві, гладкі, рівні навіть після тривалого лежання під деревом.

Листя ж дуба черешкового навпаки, опадаючи на землю, досить швидко втягуються в процеси розкладання, і вже до середини зими під деревами можна буде зібрати тільки тендітне напівперепрілі листя.

Тому запасатися дубовим опадом бажано восени, збираючи листя у перші тижні після листопада.