Транспортування яєць равликів

Транспортування яєць равликів - ще один фактор, що провокує загибель ембріонів.

Навіть якщо яйця перевозяться у теплу пору року, упаковані у вологий мох, все одно є ризик механічного пошкодження шкаралупи, що призводить до загибелі зародка. Особливо актуально це для дрібних яєць ахатин, ліміколярій, яких в одній кладці багато, і вони стикаються один з одним під час транспортування.
Archachatina ovum, snail
Тому тим, хто купує 20-30-50 яєць, треба відразу готуватися до того, що, можливо, з більшої частини яєць ніколи не вийдуть равлики.
Продаж кладок ахатин частинами - справжня лотерея. За найідеальніших умов інкубації відсоток вилуплюваності становить 75-85 %, частина яєць завжди буває порожньою, це незапліднені яйця (їх ще називають трофічні), а також яйця з зародками, що зупинилися в розвитку. Ні за розміром, ні за кольором не можна визначити, чи вилупиться з конкретного яйця малюк, чи ні.
Великі яйця архахатин, хоча їх можна розкласти окремо, щоб вони не стикалися під час транспортування, також знаходяться у зоні ризику.

Загибель яєць може настати і через перепади температури, і через падіння коробки, трясіння при транспортуванні, що негативно впливає на розвиток ембріона на початкових стадіях розвитку, коли відбувається інтенсивний поділ клітин та закладення внутрішніх органів.
Звичайно, бувають і винятки, і малюки, переживши переїзд, таки з'являються на світ.

Кожен вирішує сам, чи варто ризикувати і купувати кладки яєць, чи краще купувати подрощенных якісних улітят. Тим більше, що продажем яєць зазвичай займаються або діти, або сумнівні розвідники.

Відповідальні заводчики з доброю репутацією ніколи не випустять зі свого розплідника малюків без відбраковування, а тим більше не продаватимуть кладки яєць равликів.
Archachatina marginata candefacta, snail