Про що розкажуть фекалії равликів?

Тема какашок тільки здається смішною та неприємною, це заключний етап найважливішого фізіологічного процесу організму равлика.

Тому, щоб знати, як і чим годувати, треба розуміти, що ми повинні побачити на виході.

Травна та видільна системи молюсків влаштовані зовсім інакше, ніж у ссавців. Тому на них не можна проектувати знання у фізіології теплокровних тварин.
snail achatina archachatina
Звичайно, їжа впливає на колір калу, але переважно це різні відтінки коричневого.
У ссавців калові маси під впливом жовчного пігменту стеркобеліну мають відносно однорідне забарвлення.
У равликів стеркобеліна немає, але є ряд інших травних ферментів, які не змінюють колір їжі тому на виході за кольором виходить картина, схожа на те, що було в тарілці при годівлі.
На фото приклади фекалій равликів після годування:

1.Яєчна шкаралупа + деревне вугілля

2. Крейда

3.Яєчна шкаралупа

4.Яєчна шкаралупа+спіруліна

5.Морква

6.Зелене листя

7.Листовий опад

8.Ягель

Аналізуючи те, що залишають равлики після годування, можна відкоригувати в раціоні кількість кальцієвих добавок, переконатися у поїданні (або навпаки, у відмові) будь-яких продуктів.

Які какашки правильні і скільки давати равлику кальцесуміші?

Равлики за своєю природою вегетаріанці і детритофаги (не йдеться про хижих равликів), у природі основа їх раціону – зелень і детрит (що утворюється під час розкладання рослинних і тваринних останків). Але для повноцінного розвитку молюска та його раковини необхідні білок та кальцій, які знайти у необмеженій кількості у природних умовах дуже складно. Тому генетично у равликів закладена програма цілеспрямованого пожирання кальційвмісних та білкових продуктів.

Отримуючи в домашніх умовах у вільному доступі кальцій і білок, равлик не може зрозуміти, що надлишок їх так само шкідливий, як і недолік. Спрацьовує закладена природою програма – знайшла кальцій чи білок, треба їсти. Листків зелених навколо ще багато, а цих дефіцитних продуктів мало.
Тому в першу чергу завжди буде з'їдено кальцесуміш та білкові добавки, і лише потім овочі та зелень.
Говорячи простіше, якщо в природі равлику пощастить знайти труп якогось черв'яка раніше, ніж на нього накинуться сотні голодних кивсяків, мокриць, жуків, тарганів, личинок мух та інших детритофагів, то равлик наполегливо насичуватиме свій організм білковою їжею.

Те саме і з кальцієм – у місцевості, де ґрунти бідні на цей компонент, і через недоотримання його з рослинністю, равлики будуть гризти штукатурку на будинках, кістки тварин.
Але за добу равлик, залежно від розміру, може з'їсти обмежену кількість їжі.

Ідеально, якщо це овочі, зелень і багатокомпонентна кальцесуміш, тоді гарантується надходження в організм різноманітних поживних речовин.

Гірше, коли кальцій насипаний в окрему миску, або засипаний зверху овочів у величезній кількості. Равлики, дотримуючись інстинкту і поїдаючи в першу чергу інгредієнти, що містять кальцій, рослинну частину раціону не доїдають, відповідно, недоотримують інші необхідні поживні речовини.
У равликів процес травлення відбувається дуже швидко, і ми на виході можемо проаналізувати правильність складеного раціону.

На фото приклади правильних какашок – можна побачити, що равлик їв як кальцессуміш, так і овочі, зелень, ґрунт або листовий опад.