Як гине яйце равлика під час сушіння

Сушіння яєць равликів - один із швидких і дієвих способів зупинити розвиток зародка.
Усім знайомі клацання яєць при попаданні їх у повітря обов'язково призведуть до загибелі яйця та зародка.

Необхідно враховувати, що сушінню на повітрі можна піддавати лише свіжі яйця та яйця з ембріонами до 7-10 денного віку.

Якщо термін інкубації великий, замість внутрішнього рідкого вмісту яйця там вже знаходиться велике маля, тому надійніше заморозити небажану кладку.



Любителі фотографувати кладки на руках, вимірювати яйця штангенциркулем, довго не закривати контейнер-інкубатор призводять до серйозної небезпеки.
Яйця равликів, які призначені для інкубації, не повинні більше 1-2 хвилин перебувати на відкритому повітрі. Равлики відкладають яйця, покриті тонким шаром слизу, глибоко у вологий ґрунт, це захищає їх від пересихання.
Яйце равлика під час кладки, просуваючись назовні, покривається шаром слизу. Поміщене равликом у попередньо викопану ямку у вологому субстраті, воно надійно захищене від впливу повітря, що висушує.
Шкаралупа яйця пронизана мікроскопічними порами, і поки вони закриті слизом або яйце знаходиться в контейнері з високою вологістю повітря, воно в безпеці.
Але як тільки поверхня яйця висихає, повітря через мікропори проникає всередину яйця, ми чуємо клацання, порушується цілісність шкаралупи та дуже швидко з'являються повітряні бульбашки.

Одна з причин, чому навіть за ідеальних умов інкубації в яйці зупиняється розвиток зародка – це саме пересушування яйця у перші дні після кладки.
Можете зробити експеримент - при плановому сушінні кладки частину яєць витріть насухо, іншу частину сушіть як завжди (просто на повітрі або попередньо помив).
Яйця у першій групі, позбавлені вологого захисту, почнуть тріскати раніше.
Крихітні бульбашки повітря дуже швидко зливаються, і навіть при просвічуванні можна побачити великі повітряні кульки.
Поява таких бульбашок можна вважати вироком для яйця – навіть якщо спробувати його інкубувати, повноцінний зародок розвинутися не зможе.

Після того, як у шкаралупі з'являються дихальні отвори (на 10-14 день інкубації) характерного тріску шкаралупи при сушінні може і не бути
Подібний сценарій висушування яйця можливий лише на ранніх стадіях, доки не розпочався інтенсивний розвиток зародка.
Внутрішній вміст яйця равлика при розвитку в ньому малюка постійно змінюється, він забирає поживні речовини для свого зростання, при цьому спочатку прозора текуча рідина перетворюється на слизову субстанцію
Внутрішнє вміст яйця спочатку стерильне.
Пошкодження шкаралупи під час сушіння призводить не тільки до утворення всередині повітряних бульбашок, а й відкриває шлях для бактерій.
Тому всі спроби інкубувати яйця, які почали тріскатись на повітрі, все одно призведуть до загибелі зародка на ранніх стадіях розвитку.

Сушіння яєць - один із найпростіших і гуманних способів регулювання чисельності поголів'я равликів.
Висушені яйця надалі можна подрібнити і використовувати як білково-кальцієвий підживлення при вирощуванні равликів.