Як позбавитися від мошок у равликів

Від рою мошок у контейнері, а потім і в квартирі не застрахований ніхто - ні досвідчений равликівник, ні зовсім початківець. Після кількох років марної боротьби (причому цілий рік, і влітку та взимку) з цими небажаними равликовими сусідами, ми вирішили підійти до проблеми з іншого боку.
Спочатку було організовано кілька контейнерів для мошок, створено ідеальні умови для їх розмноження.
Вивчивши їх циклічність розмноження, необхідні параметри температури та вологості, поведінку та терміни життя на різних стадіях, виявилося цілком можливим контролювати чисельність мошок у контейнерах та приміщенні.

Один із найпростіших і найпопулярніших методів боротьби з мошками – генеральне прибирання з повною заміною ґрунту дійсно є дуже ефективним. Але абсолютно неприйнятним, коли в тебе не один-два, а 32 або 102 контейнери.
Ще раз про сциарид (грибні комарики):
- можуть жити і розмножуватися в контейнері у равликів цілий рік
- для розвитку личинок потрібна достатня вологість
- яйця переносять пересихання ґрунту
- дорослі мошки живуть близько тижня, протягом життя не харчуються (недорозвинений ротовий апарат), відкладають 200-300 яєць та гинуть

Звідки з'являються мошки?
- влітку залітають через вікна, з легкістю пробираються через протимоскітні сітки
- яйця та личинки заносяться в контейнер з мохом, торфом, лісовою підстилкою
До боротьби з мошками необхідно підходити комплексно, тому що знищення тільки дорослих мошок або лише личинок не дасть результату, бажано боротися з ними на всіх стадіях розвитку.

1.      Заклеюємо вентиляційні отвори (можна використовувати звичайний шифон – він добре пропускає повітря, але розмір осередків між нитками не дозволяє мошкам пробратися всередину і вилетіти назовні).

2. Мох, торф, лісову підстилку перед тим, як помістити в контейнер, проморожуємо. Спочатку все добре зволожуємо, ставимо в окремий контейнер у тепле місце на тиждень. За цей час із яєць з'являються личинки.

Потім контейнер відправляємо в морозильну камеру кілька годин, після чого мох можна промити, віджати, просушити і сміливо викладати в контейнер.

Така проста процедура дозволяє позбутися личинкової стадії грибного комарика та нематод.

3. Для дорослих мошок, особливо якщо в приміщенні є живі квіти, а отже, і можливість розмножуватися не тільки в контейнері біля равликів, обов'язково підвішуємо липкі стрічки-мухоловки. Одну над контейнерами із тваринами, іншу на вікно.
Мошки дуже люблять, вилітаючи з контейнера, приземлятися на предмети над ними, треба організувати таку можливість.
Також вони у великих кількостях злітаються на світло, до вікон, підвішена там липка стрічка швидко збирає велику кількість комах.
4. Якщо мошок мало, можна обмежитися і цими методами, якщо їх кількість катастрофічна, використовуємо фумігатор і пластини від мух.
Жодна кориця-гірчиця-апельсин-м'ята не зрівняється за ефективністю з хімічним способом знищення мошок. Протягом кількох годин гине вся літаюча популяція у приміщенні.
5. Мошки, які знаходяться всередині контейнера, навіть при включенні фумігатора не гинуть, через вентиляційні отвори до них не потрапляє достатньої кількості отруйної речовини.
Тому включати фумігатор треба, наприклад, під час годування – відкривати кожен контейнер, давати можливість вилетіти мошкам, якщо не хочуть вилітати, а бігають по ґрунту – поворушити мох, ґрунт, зробити все, щоб вони в паніці вилетіли на повітря.
Також для боротьби з личинками мошок рекомендують використовувати біологічні методи боротьби – паразитичних нематод, хижих кліщів. Але про ефективність цих способів поки що сказати не можемо нічого, у планах тільки їх протестувати.

 На равликів, мокриць, тарганів, кивсяків ці пластини від мух не чинять жодного негативного впливу.
Але необхідно перед використанням читати інструкцію – часто на пластинах пишуть про необхідність накривати акваріуми та виносити птахів з приміщення, також слід дотримуватися рекомендованого дозування залежно від площі приміщення (не використовувати в дуже маленьких приміщеннях, і навпаки, у занадто просторих бажано ставити два фумігатори у різних кінцях).