Розвиток зародка в яйце равлика

Більшість равликів, які утримуються вдома як вихованці, розмножуються шляхом відкладання яєць.

Є і живородні види, у яких розвиток зародка в яйці відбувається в тілі матері, а на світ з'являються вже живі равлики, але й у них яйця розвиваються приблизно за таким же сценарієм.

У домашніх умовах побачити малюка всередині яйця можна, просвічуючи його (можна використовувати ліхтарик, лампу).



Особливо дбайливо з кладками необхідно поводитися в перші дні, намагатися зайвий раз не відкривати інкубатор, щоб уникнути розтріскування яєць
Кладки равликів дуже чутливі до перепадів вологості та температури, тому в інкубаторі необхідно підтримувати стабільність цих параметрів, інакше можна не дочекатися вилуплення малюків.
У перші дні всередині яйця немає нікого, лише рідкий вміст. Перші 3-4 дні ідеальні для сушіння, залишені на повітрі, яйця тріскаються та гинуть.

На п'ятий день у яйці вже видно крихітний зародок, сушіння також дуже швидко зупинить його розвиток далі. Про равлика говорити ще рано, це просто незрозуміла слизова грудка.

На 10 день розвитку в яйці вже знаходиться маленький равлик з прозорою черепашкою, рідкого вмісту стає менше

З 15 по 25 день йде інтенсивний розвиток равлика, він швидко росте, черепашка стає міцнішою.

За пару днів до вилуплення вже по яйцю можна побачити, що равлик налаштований рішуче - він зсередини починає гризти шкаралупку, набираючись сил і готуючи місце для виходу.

Активні, здорові малюки перші самі розкривають яйце, згризають свою шкаралупку. Але може статися так, що не всі яйця вилуплюються одночасно, тут заводчики вирішують самі, розкривати яйце або чекати самостійного вилуплення протягом ще декількох днів.

Але бувають і винятки, коли добрі умови утримання та годівлі таким малюкам дають можливість зрости до пристойних розмірів.
Найчастіше улітята, не здатні самостійно прогризти шкаралупу, і надалі залишаються слабшими, дрібними.

Інкубацію кладки вдома, а не в природних умовах спочатку важко назвати природним відбором, але ми в нашому розпліднику ніколи не допомагаємо малюкам вибиратися з яєць. Ті яйця, які не вилупилися протягом трьох днів після першого, вирушають у заморозку, тому що такі загальмовані малюки зазвичай все одно туди ж вирушають при першому ж відбраковуванні.
Терміни розвитку зародка в яйці, показані тут – зразкові.

Для прикладу було взято кладку родостоми, інкубація проводилася при температурі 24-25 градусів.

Залежно від температури, вологості, виду равлика терміни інкубації можуть зменшуватися до 7-15 днів або збільшуватися до декількох місяців.