Причини утворення згустків слизу в дихальці у равликів

Утворення згустків слизу в дихальце – це переважно проблема ахатин тигрів (Achatina achatina). Якщо равлик не може самостійно позбутися слизових грудок, необхідно обов'язково йому допомогти.

Вважається, що коли слиз забиває дихальце, равлик стає млявим, малорухливим, у нього утруднене дихання, тому він часто сидить з широко відкритим дихальцем.

Але насправді, на проблему треба дивитися зі зворотного боку – через те, що равлик з якихось причин стає малорухливим, не активним, у нього починають накопичуватися слизові згустки, яких він не може самостійно позбутися.




achatina achatina tiger
Фекалії у равликів, вкриті тонкою, але досить міцною слизовою оболонкою, виводяться назовні через анальний отвір, розташоване над дихальцем. Але іноді фінальна частина цієї плівки залишається в мантійній порожнині, збирається в грудку.

Спочатку він світлий та прозорий, невеликого розміру. Але через кілька днів, через розмноження мікрофлори, він стає більшим, м'яким, слизовим, темніє.

Равлик намагається його позбутися, сидить з відкритим дихальцем, але так як у молюсків м'язи не можуть виробляти перистальтичні рухи і виштовхнути грудку назовні, він і далі просочується рідкими виділеннями, збільшується в розмірі.

Ідеальні умови (тепло і волого) призводять до бурхливого розмноження мікробів, і слизова грудка з часом, збільшуючись у розмірах, може перекрити дихальце і дійсно призвести до утруднення дихання.

Тигренята в дитинстві дуже активні та ненажерливі. До 8-9 місячного віку проблем у них практично не виникає. З настанням підліткового періоду вони знижують швидкість зростання, зменшують активність.
Саме у 8-9 місячному віці можна помітити появу перших згустків, що виштовхуються равликом назовні.

Причини, чому в одних равликів виникають проблеми з виведенням грудок слизу, а в інших немає, не відомі. За однакових умов утримання та годівлі, у равликів одного віку та від одних батьків – у одного може почати накопичуватися слиз у дихальці, а в іншого благополучно виходити назовні.

На щастя, в більшості випадків равлики все-таки справляються самі, і допомагати їм позбавлятися грудок слизу доводиться досить рідко.

Але якщо така проблема з'являється, такому равлику треба буде приділяти підвищену увагу і періодично перевіряти дихальці, щоб своєчасно допомогти позбутися слизу, що накопичився.

Заглядаючи в дихальце равликів, особливо уважно треба дивитися на його склепіння, верхню частину. У більшості равликів, у яких виникала проблема з евакуацією слизових грудок, спочатку спостерігалося провисання м'яза, що фіксує анальний отвір.

Як результат – після дефекації до мантійної порожнини потрапляє порожня «оболонка» фекалій, яка дає початок утворенню слизових грудок у дихальці.