Гарбуз – як зберегти до весни
У зимовий період гарбуз – один з основних компонентів раціону равликів, але щоб він не втратив смакові та поживні властивості, його треба правильно зберігати.

Неважливо, був вирощений гарбуз на дачі, або куплений восени в магазині, у всіх равликівників виникає питання - як зберегти гарбуз максимально тривалий час, в ідеалі - до весни.

Для того, щоб гарбуз не зіпсувався, а пролежав кілька місяців, треба знати лише кілька правил його зберігання.
улитка, ахатина тигр, achatina, snail
Для годування равликів взимку не обов'язково вибирати тільки пізньостиглі сорти з товстою шкіркою. Великі гарбузи зберігаються довше, зате дрібні мають більш привабливий смак.
Для зберігання необхідно підготувати прохолодне темне місце, ідеальний варіант це підвал, але можна до заморозків зберігати і на заскленій лоджії, балконі.
Головне, щоб підтримувалася стабільна температура +5+10 градусів і не було потрапляння прямих сонячних променів.
Обов'язкова вентиляція – плоди не повинні зберігатись у закритих коробках, ящиках.
Відсутність вентиляції призводить до появи цвілі, загнивання плодів.

Гарбузи не повинні стикатися, відстань між сусідніми плодами треба залишати 5-10 см. На зберігання відправляються тільки гарбуза, що дозріли, не пошкоджені, зібрані з грядки до заморозків.

Якщо на шкірці виявляються ушкодження, можна обробити їх розчином марганцівки. Знищення патогенної мікрофлори помітно подовжує термін зберігання плодів.

Періодично необхідно оглядати плоди та своєчасно видаляти ті, які починають псуватися.
У місці для зберігання вони укладаються плодоніжкою вгору (плодоніжка має бути підсохлою, довжиною не менше 5-7 см. Якщо плодоніжки немає, велика ймовірність того, що гарбуз дуже швидко почне гнити)
Навіть за ідеальних умов зберігання в гарбузі поступово зменшується кількість корисних речовин.

Великі плоди пізньостиглих сортів з товстою шкіркою можуть зберігатися більше року, але годувати таким гарбузом равликів вже не бажано, тому що поживна цінність і вітамінний склад стають набагато мізернішими, ніж у плодів нового врожаю.
pumpkin, тыква